راهنمای خریدلوازم ورزشیهوازی و بدنسازی

7 نکته برای خرید بهترین مت یوگا

مت یوگا ضروری ترین وسیله برای تمرینات یوگا است. 7 نکته برای انتخاب بهترین مت یا زیرانداز یوگا که اگر ندانید امکان اینکه بعد از خرید پشیمان شوید را به شما میگوییم.

می‌توان یوگا را  یکی از بهترین تمرین‌های ورزشی به حساب آورد که تاثیر بسیار زیادی در سلامت روح، فکر و جسم دارد. برخی از حرکات این ورزش به دلیل سختی زیاد می‌تواند آسیب‌هایی مختلفی را به وجود آورد. از این رو باید قبل از انجام این تمرین‌ها بهترین مت یوگا را خریداری کرد تا بتوان آسیب‌های ناشی از حرکات را کاهش داد. استفاده از مت یوگا مزایای زیادی برای فرد به همراه خواهد داشت.

در ادامه برخی از فواید آن را بیان می‌کنیم.

icon-nicelist.ir

این مطلب میتواند برای شما مفید باشد: آیا پیلاتس باعث لاغری میشود؟

البته باید گفت که در هنگام خرید مت یوگا توجه به کیفیت آن نیز بسیار حائز اهمیت است و باید به این موضوع نیاز بسیار توجه کنید.

بهترین مت یوگا - نایس لیستگرم ماندن بدن با مت یوگا در هنگام انجام تمرینات مختلف

سرد شدن در هنگام تمرین یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌‌تواند مشکلاتی را برای فرد به وجود آورد. یکی از رایج‌ترین این مشکلات گرفتگی عضلات است. در هنگام تمرین نباید بدن گرم و  سرد شود و باید همواره بدن دمای مناسبی داشته باشد.

ورزش یوگا از جمله ورزش‌هایی است که تحرک‌ بدن در طول تمرین در آن تفاوت می‌کند و این موضوع می‌تواند گرمای بدن را تا حدی کاهش دهد. اما هنگامی‌که از مت یوگا استفاده می‌کنید، گرما به زمین منتقل نمی‌شود بلکه در مت باقی می‌ماند و سپس به بدن فرد متقل می‌شود. از این رو با خرید بهترین مت یوگا می‌توانید از گرفتگی عضلات خود جلوگیری کنید و تمرین بهتر و باکیفیت‌تری داشته باشید.

عکس بهترین مت‌های یوگا که باید ببینید

با مت یوگا تمرینات را راحت و آسان‌تر کنید

تمرینات یوگا از تمرین‌های آسان و سخت متشکل شده است. برای آن که بتوانید تمرینات خود را راحت و آسان‌تر دنبال کنید، استفاده از مت یوگا می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. به طور کلی تمرین بر روی زمین‌ سخت به دلیل عدم راحتی فرد، او را پس از مدتی از انجام تمرینات دل زده می‌کند. از این رو با استفاده از بهترین مت یوگا می‌توانید تمرینات منظم و پیوسته‌ای را تا رسیدن به اهداف خود انجام دهید.

اگر قصد لاغری در منزل دارید بخوانید: ورزش پیلاتس در خانه

ابزارهای یوگا که حرفه ای‌ها از آن استفاده میکردند

جلوگیری از آسیب‌های احتمالی با استفاده از بهترین مت یوگا

اکثر تمرینات یوگا بر روی زمین انجام می‌شود و از این رو بدن به طور مداوم با زمین برخورد می‌کند. تعداد ضربه‌های زیاد می‌تواند سبب کبودی و ورم بدن شود، به همین جهت ضخامت مت یوگا نیز باید به اندازه استاندارد باشد تا از بروز کبودی و ورم در هنگام انجام تمرینات جلوگیری کند.

در طراحی اکثر مت‌های یوگا معمولا تمامی‌استاندارد‌های لازم مانند میزان ضخامت مت رعایت شده است که ریسک آسیب رسانی را بسیار کاهش میدهد. پس نکته مهمی‌که هنگام خرید مت یوگا باید به آن کنید، ضخامت آن است.

افزایش حفظ تعادل با بهترین مت یوگا

تمرینات یوگا علاوه بر جسم برای تقویت ذهن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد به همین دلیل در بسیاری از تمرینات این ورزش باید تعادل بدن خود را به خوبی حفظ کنید. معمولا یکی از مشکلاتی که افراد در هنگام انجام تمرینات یوگا با آن مواجه می‌شوند، نداشتن تعادل است که این موضوع می‌تواند تا حد زیادی کیفیت تمرین را کاهش دهد.

پس اگر مت خوب و استانداردی را بتوانید برای خود انتخاب کنید، تعادل بیشتری حین تمرینات یوگا دارید و به پیشرفت شما در تمرینات کمک بسیار زیادی میکند.

با انتخاب درست یک مت خوب برای خود، قطعا تمرین کردن و انجام حرکات یوگا برای شما لذت بخش تر خواهد بود.

راهنمای خرید بهترین مت یوگا

همانطور که گفته شد خرید مت یوگا می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت تمرینات داشته باشد.

اما قبل از خرید آن باید به مواردی نیز توجه کنید تا بهترین خرید ممکن را داشته باشید. در ادامه ویژگی‌های بهترین مت یوگا را به طور کامل برای شما توضیح میدهیم تا بتوانید مت خوب و مناسبی را برای خود انتخاب و خریداری کنید.

مت یوگا باید ضخامت و قطر مناسبی داشته باشد

برخی از مت‌های یوگا ضخامت بسیار بالایی دارند که این موضوع سبب فرورفتگی مت شده و آسیب‌هایی را به بدن وارد می‌کند. از طرفی برخی از مت‌ها به دلیل داشتن ضخامت کم، بدن را دچار آسیب می‌کنند. از این رو بهترین مت یوگا باید اندازه مناسبی را داشته باشد به طوری که از ضربه خوردن بدن جلوگیر کند و بتواند کیفیت تمرینات را تا حد زیادی افزایش دهد.

پیشنهاد ویژه:  راهنمای خرید بهترین دستکش بوکس

بهترین ضخامت مت یوگا

مت‌های یوگا دارای ضخامت‌های مختلفی هستند که این موارد در دو دسته مت‌های سنگین و سبک دسته بندی می‌شوند. مت‌های سبک دارای ضخامت دو الی سه میلی‌متر هستند و مت‌های سنگین حدود 6 میلی‌متر ضخامت دارند.

انرژی جنسی و یوگا (حتما ببینید)

بهترین مت یوگا باید چه جنسی داشته باشد

(برای خرید بهترین مت کلیک کنید)

مت‌ها معمولا از مواد مختلفی تولید می‌‌شوند. یکی از ملاک‌های برای خرید مت یوگا که باید به آن توجه کنید جنس مواد استفاده شده در آن است. برخی از مت‌ها را مواد پلاستیکی می‌سازنند که مشکلاتی برای ورزشکار به وجود می‌آورد.

یکی از این مشکلات آلودگی سریعش است و همچنین در آن سموم مختلفی شکل می‌گیرد که در خظرناک‌ترین حالت ممکن، سبب بیماری سرطان می‌شود. از این رو برای خرید بهترین مت یوگا باید بیش از هرچیزی به جنس آن توجه کنید.

بهترین نوع مت یوگابه سبک و نرم بودن مت یوگا توجه کنید

یکی دیگر از مواردی که در سفارش مت یوگا باید به آن دقت داشت، سبک و نرم بودن مت مورد نظر است. مت‌های یوگا دارای وزن‌های مختلفی هستند که بهترین و استاندارترین آن حدود 2 کیلوگرم وزن دارد. از این رو متی که کمتر یا بیشتر از این وزن را داشته باشد، شاید مت مناسبی نباشد.

  • وزن مت در میزان نرم بودن نیز تاثیر می‌گذارد؛ چرا که اگر موارد به کار رفته در آن زیاد یا کم باشد سبب کاهش یا افزایش وزن مت می‌شود.

توجه به طراحی و رنگ بهترین مت یوگا

ورزش بیش از هر چیزی نیازمند انگیزه است، باید با کار‌های مختلفی این انگیزه را در خود ایجاد کنید. طبق گفته روانشنانسان رنگ‌ها تاثیر بسیار زیادی در روحیه‌ی افراد دارند و می‌توانند روحیه آن‌ها را دوچندان کنند. از این رو توصیه می‌شود تا با توجه به سلیقه‌ی خود بهترین رنگ مت را انتخاب کنید.

همچنین برخی از مت‌ها دارای طرح و مدل‌های متنوعی هستند که استفاده از آن‌ها نیز می‌تواند بسیار مناسب باشد.

قیمت بهترین مت یوگا چه مقدار است.

همواره توجه به قیمت یکی از پارامتر‌های مهم افراد برای خرید محصولات مختلف است؛ مت یوگا نیز از این قاعده مستثنا نیست. مت‌ها باکیفیت‌ و جنس‌های مختلفی در بازار موجود هستند که هر کدام از آن‌ها ویژگی و خصوصیات مختلفی دارند. مت‌ها برای سلامت افراد و راحتی و آسایش آن‌ها در هنگام تمرین مورد استفاده قرار می‌گیرند و از این رو باید در هنگام خرید بهترین مت یوگا بیش از توجه به قیمتش، به کیفیت مت مورد نظر توجه کنید.

لیست ارزانترین مت‌های یوگا

اندازه مت یوگا باید چه مقدار باشد؟📐

مت‌های استاندارد یوگا دارای 180 سانتی متر طول و 61 سانتی متر عرض هستند، این اندازه استاندارد سبب می‌شود تا فرد تمامی‌حرکات و تمرینات یوگا خود را بتواند روی مت انجام دهد. از این رو در هنگام خرید بهترین مت یوگا به این موضوع نیز دقت کنید. چرا که برخی از مت‌های یوگا به قدری کوچک هستند که فرد نمی‌تواند به خوبی روی‌ آن‌ها تمرین کند و یا آنقدر بزرگ هستند که حمل و نقل آن را سخت می‌کند.

چسبندگی مناسب یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین مت یوگا است

EVA،  TPE، PVC از جمله جنس‌های مت یوگا هستند که در ادامه میزان کیفیت و چسبندگی آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

مت PVC: این مت‌ها وزن بسیار زیادی دارند و به دلیل کیفیت پایین پس از مدتی پوسته پوسته می‌شوند. اما در مقابل چسبندگی مناسبی به سطوح دارند و از قیمت مناسبی نیز برخوردارند.

مت TPE: از ویژگی‌های بارز این جنس مت قابل شستوشو بودن آن است و همچنین از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به وزن کمش اشاره کرد. چسبندگی بسیار مناسبی داشته و به دلیل جنس استفاده شده در آن، سمی‌از خود تولید نمی‌کند.

مت EVA: این مت‌ها با وجود قیمت پایین ویژگی‌های خوب و مناسبی دارند و می‌توان آن‌ها در لیست بهترین مت یوگا قرار داد. چسبندگی بالا، قابل شستوشو و بازیافت بودن و وزن بسیار سبک از جمله ویژگی‌های این مت است.

پیشنهاد ویژه: کتاب یوگا در 28 روز

جمع بندی

در این مقاله تمام سعی خود را کردم تا نکات اساسی و کاربردی را برای شما شرح دهم. قطعا اگر مت خوب و با کیفیتی را برای یوگا انتخاب کنید در روند پیشرفت شما بسیار تاثیر دارد، پس حتما وقت بگذارید و به نکات را مرور کنید و از دیدن مت‌هایی که برای شما در لینک زیر گذاشته است غافل نشوید. موفق باشید 💚.

برای دیدن مت‌های یوگا کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا