لوازم ورزش رزمیلوازم ورزشی

راهنمای خرید بهترین دستکش بوکس

دستکش بوکس وسیله‌ای مهم برای تمرین است که پیش از خرید حتما به راهنمای خرید نیاز دارید. از این رو در این مقاله در نظر داریم تا شما را برای خرید بهترین و باکیفیت‌ترین دست کش بوکس راهنمایی کنم.

ورزش بوکس یکی از محبوب‌ترین رشته‌های ورزشی است که در ایران نیز علاقه مندان زیادی دارد. این ورزش علاوه بر داشتن فیزیک بندی مناسب، به تجهیزات دیگری مثل دستکش بوکس مناسب و استاندارد نیاز دارد که جزء مهمترین لوازم بوکس محسوب می‌شود.

راهنمای خرید بهترین دستکش بوکسراهنمای خرید دست کش بوکس

موارد مختلفی در انتخاب دست کش مناسب و استاندارد تاثیر گذار است که باید در هنگام خرید به آن‌ها توجه داشته باشید. از این رو برای خرید دست کش مناسب باید به موارد زیر بیش از پیش توجه کنید.

  • سایز دستکش
  • وزن دستکش
  • جنس دست کش
  • مسابقه‌ای با تمرینی بودن آن

باید به این نکته اشاره کرد که فیزیک بدن و دلیلی که می‌خواهید از دست کش استفاده کنید در انتخاب آن بسیار اهمیت دارد. به همین جهت باید متناسب با این شرایط بهترین دستکش را خریداری کنید.

تصاویر بهترین مدل دستکش‌ها

 چه عواملی در انتخاب سایز مناسب دست کش بوکس نقش دارد؟

دست کش‌های بوکس در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ در بازار موجود هستند که می‌توانید بهترین سایز آن را متناسب با سایز دست خود انتخاب کنید. البته باید گفت که سایز‌های دست کش در مدل‌های بچگانه، مردانه و زنانه با یکدیگر متفاوت است.

tik-nicelist.ir به طور کلی برای آن که متوجه شوید، دست کش برای شما مناسب است یا خیر باید به این دو نکته دقت کنید.

  1. دست کشی سایز مناسبی برای شما دارد که دست در آن احساس راحتی کند.
  2. باید نوار کشی انتهای دست کش به راحتی بسته شود و هیچ فشاری به مچ دست وارد نکند.

 بر اساس میزان مهارت، وزن دست کش بوکس مشخص می‌شود

 بهترین برند دستکش بوکسیکی دیگر از ملاک‌هایی که شما را در انتخاب دست کش مناسب کمک می‌کند، وزن آن است. وزن دستکش بر اساس مقدار پدی که در آن استفاده شده مشخص می‌شود. معمولا دست کش‌ها در سه وزن 340، 296 و 453 گرم در بازار وجود دارند. البته باید گفت که دستکش‌های سبک‌تری که وزن آن معادل 226 گرم است و همچنین دست‌های سنگین‌تری نیز با وزن 567 گرم در بازار موجود است.

انتخاب بهترین دستکش بوکس استاندارد بر اساس میزان مهارت افراد انتخاب می‌شود.

به عنوان مثال بوکسور‌های حرفه‌ای معمولا از دست کش‌های سبک استفاده می‌کنند.


دستکش‌های بوکس مسابقه‌ای و تمرینی چه تفاوتی باهم دارند؟

معمولا بوکسور‌ها، از دستکش‌هاس متفاوتی برای تمرین و مسابقات خود بهره می‌گیرند. از این رو این افراد برای تمرینات از دست کش‌های سنگین استفاده می‌کنند، تا قدرت و عضلات بدن را تقویت کنند، اما در مسابقات از دست کش‌های سبک بهره می‌گیرند تا در طول مسابقه کمتر خسته شوند.

از دیگر تفاوت‌های دستکش‌های مسابقه‌ای و تمرینی می‌توان به لایه‌های آن اشاره کرد. دستکش‌های تمرینی، دارای لایه‌ی 5 سانتی متری هستند که این میزان در دستکش‌های مسابقه ای بسیار کمتر است تا بوکسور بتواند ضربات محکم تری را به حریف وارد کند.

قیمت دست کش بوکس مسابقه‌ای و تمرینی با یکدیگر تفاوت دارند به همین دلیل در هنگام خرید باید به این نکته نیز توجه داشته باشید.


انتخاب بهترین جنس دستکش بوکس استاندارد و حرفه‌ای

به طور کلی در هنگام خرید دست کش بوکس با دو نوع جنس از آن روبه‌رو هستید هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و در هنگام خرید باید به این مورد نیز توجه کرد. این دو مدل جنس عبارت‌انداز: دستکش جنس چرمی‌و دستکش جنس وینیلی.

دستکش جنس چرمی: قیمت دستکش بوکس چرمی‌به نسبت جنس وینیلی آن بیشتر است. این جنس دست کش کیفیت و دوام بالایی دارد و از این رو معمولا بوکسور‌های حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند.

دستکش جنس وینیلی: دستکش‌های وینیلی قیمت بسیار مناسبی دارند، اما دوام و کیفیت آن‌ها از دستکش‌های چرمی‌کمتر است. معمولا این جنس از دستکش‌ها را کودکان و افراد مبتدی استفاده می‌کنند تا مهارت‌های خود را افزایش دهند.

پیشنهاد ویژه:  لوازم مورد نیاز پیلاتس + معرفی بهترین مارک

پنج مدل از گرانترین دستکش بوکس (حتما ببینید)

 استفاده از دستکش بوکس بهتر است یا دستکش‌های چسبی

دستکش‌های بندی و یا دستکش‌های چسبی دارای مزایای و معایب مختلفی هستند که بر اساس آن‌ها باید بهترین دست کش بوکس را برای خود انتخاب کنید.

بستن بند دستکش بوکس سخت است؟ از چه دستکشی استفاده کنیم؟

بستن بند‌های دستکش بندی کمی‌زمان بر است که این موضوع مشکلاتی را برای بوکسور‌ها به وجود می‌آرود؛ اما باید گفت که این دستکش‌ها امنیت بسیار بالایی دارند و همچنین از آسیب دیدن مچ دست جلوگیری می‌کنند.

در گذشته معمولا بوکسور‌ها از دستکش‌های چسبی استفاده می‌کردند، اما با تولید و عرضه دستکش‌های بندی دیگر در مسابقات، کمتر بوکسوری از مدل‌های چسبی استفاده می‌کند. اما در تمرینات به دلیل این که پوشیدن و خارج کردن دستکش چسبی راحت‌تر است، بوکسور‌ها از این مدل استفاده می‌کنند. از این رو اگر این ورزش را به تازگی شروع کرده‌اید، توصیه می‌شود که با استفاده از دستکش چسبی، تمرینات خود را راحت‌تر دنبال کنید.چگونه عمر دست کش خود را افزایش دهیم؟

tik-nicelist.irاولین نکته‌ای که باید برای افزایش عمر دستکش خود به آن توجه داشته باشید، تمیز نگه داشتن آن است. از این رو هیچگاه دست کش خود را بعد از تمرین در کیسه‌های نایلونی قرار ندهید چرا که این موضوع سبب ایجاد باکتری و قارچ شده و علاوه بر بوی بد، سبب بیماری‌های پوستی نیز می‌شود.

tik-nicelist.irبعد از تمرین بهتر است که برای تمیز کردن دستکش از محلول آب و سرکه استفاده کنید. در ابتدا بخش بیرونی را با این محلول به طور کامل شستوشو دهید و سپس محلول سرکه و آب را به بخش داخلی دستکش اسپری کنید تا تمامی‌باکتری‌ها و قارچ‌ها از بین برود.

یکی از کار‌های اشتباهی که برای تمیز کردن دستکش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، انداختن دستکش داخل ماشین لباس شویی است. این امر عمر دستکش را بسیار کاهش خواهد داد و نمی‌تواند گزینه‌ی خوبی برای تمیز کردن آن باشد.آشنایی با سایزهای مختلف دست کش بوکس

برای سایز بندی دستکش‌ها از اعداد استفاده می‌کنند و از این رو در هنگام خرید دستکش بوکس باید به این اعداد نیز بسیار توجه کنید. در ادامه به انواع سایز‌های آن اشاره می‌شود.

سایز 8Oz: معمولا بوکسور‌ها برای مبارزه و رقابت‌های خود از این سایز استفاده می‌کنند. این سایز در دست افراد بزرگسال، کوچک است و از این رو در مسابقات فول کانتاکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سایز 10Oz: دستکش 10Oz به عنوان کوچک‌ترین دستک کش بوکس تمرینی بزرگسالان یاد می‌شود. این سایز دستکش برای افرادی که دست‌های کوچکی دارند و به فکر افزایش تکنیک و مهارت‌های خود هستند مناسب است.

سایز 12Oz: دستکش 12Oz برای بوکسور‌های که می‌خواهند، دستکش مناسب و استانداری برای تمرینات داشته باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سایز 14Oz: از این نوع دستکش معمولا افراد سبک وزن استفاده می‌کنند چرا که به دلیل وزن کمتری که از دستکش 16Oz دارند، بازوان را در هنگام ضربه زدن خسته نمی‌کند.

سایز 16OZ: دستکش بوکس 16OZ دستکش استانداری برای باشگاه‌های بوکس است. افرادی که دستان بزرگی دارند، برای محافظت از سلامتی رقیب خود ملزم به استفاده از این دستکش هستند. هر چند که این دستکش‌های در هنگام مبارزه سبب خستگی می‌شود اما همچنان محبوب است و استفاده از آن‌ در بین بوکسور‌ها رواج دارد.

سایز 18Oz: دستکش‌های 18Oz برای افراد تنومند با جثه بسیار بزرگ مناسب است. این سایز دستکش لایه گذاری زیادی دارد تا به افراد صدمه زیادی وارد نشود.

عکس ست لوازم بوکس ویژه بوکسور‌هاجمع بندی

در هنگام خرید دستکش مناسب و استاندارد باید علاوه بر توجه به قیمت دست کش بوکس به مواردی دیگر نظیر سایز، جنس و… توجه داشته باشید. از این رو در این مقاله تمامی‌موارد کلیدی که باید در هنگام خرید دستکش به آن‌ها توجه کنید، اشاره شده است.

این مقاله میتواند برای شما مفید باشد: ۴ مدل بهترین کیسه بوکس که با آن حرفه‌ای میشوید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا