راهنمای خریدلوازم ورزشیهوازی و بدنسازی

راهنمای خرید توپ فوتبال

بهترین توپ فوتبال دارای چه مشخصاتی است؟🤔

آیا توپ استاندارد چمن و سالن بایکدیگر تفاوت دارند؟🤷‍♂️

چرا توپ‌ها بعد از مدتی خراب می‌شوند؟ آیا راه حلی برای حل این مشکل وجود دارد؟😉

چه برند‌هایی در زمینه تولید توپ فوتبال فعالیت دارند؟⬇

و…

در هنگام خرید توپ، معمولا سوالات مختلفی در ذهن فرد شکل می‌گیرد و از این رو ما در این مقاله در نظر داریم تا با ارائه جامع‌ترین راهنمای خرید توپ فوتبال، شما را در این امر کمک کنیم.


بهترین راهنمایی برای خرید توپ فوتبال

بهترین توپ فوتبالخرید توپ فوتبال یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید برای داشتن بازی خوب و باکیفیت باید به آن توجه داشته باشید. توپ‌های غیر استاندارد و نامناسب می‌تواند روی کیفیت بازی بازیکنان تاثیر بگذارد. به عنوان مثال توپی که به طور کامل گرد نباشد، تغییر مسیر می‌دهد و از اختیار بازیکن خارج می‌شود.

با توجه به این توضیحات باید گفت که در هنگام خرید بهترین توپ فوتبال باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید که در ادامه آن‌ها را به طور کامل شرح می‌دهیم.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که برای خرید توپ فوتبال مناسب و استاندارد باید به فروشگاه معتبری مراجعه کنید؛ چرا که معمولا فروشگاه‌های معمولی توپ‌های ارزان قیمتی دارند و از این رو نمی‌توان در این فروشگاه‌ها، توپ اورجینالی را پیدا کنید.


بهترین توپ فوتبال باید چه اندازه‌ای داشته باشد؟

نوع زمین مسابقه در انتخاب و خرید بهترین توپ فوتبال نقش دارد و به همین جهت باید قبل از خرید نوع استفاده از آن را بدانید.

بهترین توپ فوتبال معمولا در دو سایز مختلف ساخته می‌شود که این دو مورد عبارت‌انداز:

سایز 4 و 5. سایز 4 برای فوتبال خیابانی و یا سالنی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از سایز 5 آن برای مسابقات فوتبال بر روی چمن استفاده می‌کنند.

علاوه بر نوع، مساحت زمین و تعداد نفرات در انتخاب توپ بسیار اهمیت دارد. برای مسابقات فوتبال 6 نفره که در زمین‌های کوچک برگزار می‌شود، از سایز 4 بهره می‌گیرند و برای مسابقات 11 نفره‌ای که در زمین‌های بزرگ برگزار می‌شود، سایز 5 مناسب است.

وزن استاندارد توپ فوتبال چقدر است؟

وزن توپ فوتبال استاندارد فیفا از 410 گرم تا 450 گرم می‌باشد و قطر آن 22 تا 23 سانتی متر است.


از توپ فوتبال زرنگ استفاده کنیم یا تنبل

راهنمای خرید توپ - نایس لیستتوپ‌های فوتبال از نظر سرعت و تندی نیز با یکدیگر تفاوت دارند و از این رو باید به این موضوع نیز در هنگام خرید بهترین توپ فوتبال توجه داشته باشید.

 • با این ترفند میتونی توپ زرنگ رو از تنبل تشخیص بدی:

برای آن که متوجه تنبلی یا زرنگی توپ شوید، آن را محکم به زمین بزنید؛ اگر توپ تا جای زانو بالا آمد، به آن توپ تنبل می‌گویند، اما اگر توپ به بالای زانو رسید به آن نیمه تنبل گفته شده و همچنین اگر تا نزدیک کمر بالا آمد، توپ زرنگ نامیده می‌شود.

هر کدام از این نوع توپ‌ها برای زمین‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا در هنگام بازی بر روی چمن توپ سرعت کافی را ندارد و به سرعت می‌ایستند از این رو برای این که بتوان بازی باکیفیتی را ارائه داد باید از توپ‌های سرعتی‌تر یا به اصطلاح زرنگ استفاده کنید. اما در هنگام بازی در سالن، این نوع توپ‌ها مناسب نیستند چرا که به دلیل سرعت بالا به راحتی از پای بازیکن جدا می‌شوند، به همین جهت باید در سالن از توپ‌های با سرعت کم یا تنبل استفاده کرد.


tik-nicelist.ir استاندارد‌ترین و بهترین توپ فوتبال پرسی است یا دوختی؟

یکی دیگر از مواردی که در هنگام انتخاب بهترین توپ فوتبال باید به آن توجه کرد، نحوه ساخت توپ است. در هنگام خرید توپ فوتبال معمولا با دو نوع توپ مواجه خواهید شد؛ که این دو مدل عبارت‌انداز: دوختی و پرسی. به طور کلی می‌توان گفت که هر دو این توپ‌ها مزیت‌های خاص به خود را دارند و از این رو باید متناسب با نوع نیاز آن‌ها را خریداری کنید. به عنوان مثال توپ‌های دوختی در صورت پارگی قابل تعمیر هستند و می‌توان مدت‌ها از آن‌ها استفاده کرد. اما در مقابل توپ‌های پرسی، استاندارد هستند و دیرتر خراب می‌شوند.

پیشنهاد ویژه:  لوازم مورد نیاز پیلاتس + معرفی بهترین مارک

البته باید به این موضوع اشاره کرد که توپ‌های مسابقات رسمی‌فوتبال غالبا پرسی هستند و از توپ‌های دوختی در این مسابقات کمتر بهره می‌گیرند.


توپ فوتبال اورجینال با تقلبی چه تفاوتی دارند؟

به طور کلی مهم‌ترین موضوعی که در انتخاب خرید توپ فوتبال نقش دارد، میزان استفاده از آن است. بسیاری از افراد احساس می‌کنند که توپ‌های ارزان قیمت به هیچ عنوان مناسب نیستند و از این رو می‌خواهند تا هزینه‌ی زیادی را برای خرید توپ فوتبال صرف کنند. اما باید گفت برای افرادی که می‌خواهند هرازگاهی از توپ استفاده کنند، توپ‌های معمولی بسیار مناسب هستند؛ این گونه توپ‌ها باکیفیت متوسط نیاز‌های آن‌ها را تا حد زیادی برآورده می‌کند.

اما اگر می‌خواهید در هفته بیش از 4 روز را با توپ بازی کنید، قطعا توپ‌های کپی و معمولی بعد از مدتی کیفیت خود را از دست می‌دهند و از این رو بهترین توپ فوتبال برای این دست از افراد توپ فوتبال اورجینال است. همچنین به این موضوع دقت کنید که برخی از توپ‌های کپی شباهت بسیار زیادی به توپ‌های اورجینال دارند و از این رو بهتر است که به فروشگاه معتبری برای خرید توپ فوتبال مراجعه کنید.

طناب زدن صبح ناشتا + برنامه قدم به قدم


آشنایی با معروف‌ترین برندهای تولید کننده توپ فوتبال

برند‌های مختلفی در زمینه تولید توپ فوتبال فعالیت دارند از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • نایک
  • آدیداس
  • مولتن
  • استار
  • آل اشپرت
  • پوما

برند‌های نام برده شده، جزو بهترین و محبوب‌ترین برند‌‌های تولید توپ فوتبال هستند که در بین آن‌ها نایک و آدیداس بیشتر در مسابقات ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند و از این رو مدل‌های با کیفیت آن‌ها قیمت به نسبت بالایی دارند. به همین جهت اگر به دنبال بهترین توپ فوتبال مناسب و استانداری هستید که قیمت مناسبی را نیز داشته باشد می‌توانید از مارک و برند‌های دیگر استفاده کنید.

icon-nicelist.irلیست بهترین برندهای توپ فوتبال + قیمت


جنس بهترین توپ فوتبال باکیفیت و استاندارد چیست؟

روکش بیرونی توپ فوتبال بر روی کیفیت آن بسیار اهمیت دارد چرا که این موضوع می‌تواند در کیفیت بازی تاثیر گذار باشد. برخی از توپ‌هایی که کیفیت مناسبی ندارند، از زیر پای بازیکن سر می‌خورند. از این رو باید برای انتخاب بهترین توپ فوتبال به لایه‌ی بیرونی آن توجه کنید.

استفاده از فوم برای لایه‌ی بیرونی توپ فوتبال: توپ‌هایی که لایه‌ی بیرونی آن‌ها از فوم باشد معمولا سبک وزن هستند و از این رو بیشتر کودکان برای افزایش مهارت خود از آن استفاده می‌کنند. این نوع توپ‌ها معمولا قیمت بسیار ارزانی دارند و پس از مدتی استفاده خراب می‌شوند.

استفاده از چرم طبیعی برای لایه‌ی بیرونی توپ فوتبال: می‌توان گفت که روکش چرم، بهترین پوشش برای توپ‌های فوتبال است. پوشش چرم کیفیت بسیار بیشتری از جنس فوم داشته و به دلیل کیفیت بالا قیمت بالاتری نیز دارد. از طرفی این نوع توپ‌ها، مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و گرما دارند و کمتر دچار پوسیدگی و خرابی می‌شوند. از این رو اگر به دنبال بهترین توپ فوتبال هستید که مدت زیادی بتوانید از آن استفاده کنید، توصیه می‌شود که از توپ‌هایی با روکش چرم طبیعی یا مصنوعی بهره بگیرید.

لیست ارزانترین توپ‌های فوتبال😮 (کلیک کنید)


برای این که توپ فوتبال بیشتر عمر کند، چه کنم؟

توپ فوتبال - نایس لیستمهم‌ترین مسئله‌ای که برای افزایش عمر توپ فوتبال باید به آن توجه کنید، خشک و تمیز نگه داشتنش است. از این رو باید بعد از هر مسابقه آن را کاملا بشویید و پس از خشک کردن در جای مناسبی قرارش دهید.

همچنین توپ‌ را باید از رطوبت و گرما دور نگه دارید چرا که این مورد سبب خرابی و پوسیدگی توپ می‌شود. با توجه به این دو نکته می‌توان عمر توپ را دوچندان و تا مدت‌ها از آن استفاده کرد.


جمع بندی

توپ فوتبال یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند در کیفیت یک بازی تاثیر بگذارد. از این رو در هنگام خرید باید علاوه بر ظاهر به کیفیت آن نیز توجه کنید. برای خرید بهترین نمونه‌های توپ فوتبال که برای شما لیست کرده ایم، میتوانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

قیمت بهترین توپ فوتبال (کلیک کنید)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا