راهنمای خریدلوازم ورزش رزمیلوازم ورزشی

پرفروش‌ترین کیسه بوکس دیواری (مزایا و معایب)

کیسه بوکس دیواری چه تاثیری روی ما میگذارد؟ کدام مدل کیسه بوکس دیواری چهارگوش، نیم‌تنه، آپرکات و سه تکه بهتر است؟

کیسه بوکس دیواری چیست و چه کاربردی دارد؟👊

کیسه بوکس‌های دیواری یکی از بهترین گزینه‌های بوکس در بین لوازم بوکس است که ترکیبی از کیسه‌ها برای مشت‌ زنی و لگد زنی است.

این کیسه بوکس‌ها این‌امکان را به فرد می‌دهد تا بیشتر تکنیک‌های اساسی و متداول مانند hook punches ، ضربات جلویی، ضربه با زانوها و مواردی از این دست را پوشش می‌دهد. علاوه بر این تکنیک‌های دقیق‌تر مانند uppercuts یا ضربات دور ژاپنی(ضربات گردی که با پاشنه پا هستند) را شامل می‌شود.

اما این کیسه‌ها تکنیک‌های خاصی مانند ضربات کم و ضربات دور گرد را از برخی زوایا کاملاً محدود می‌کند.

کیسه بوکس ببری + عکس نظرات کاربران

کیسه بوکس دیواری وسیله‌ای  جالب است که انواع خاصی از روش‌ها را  شامل شده و ممکن می‌کند. ضرباتی که  در کیسه بوکس‌های سنگین سنتی یا لگد محدود هستند را به وسیله این کیسه بوکس‌ها می‌توانید انجام دهید. این امور آن‌ها را به کیسه بوکس یا کیسه پانچ دیواری  کاملاً مفید تبدیل می‌کند.

 • با این حال، این کیسه بوکس‌ها هم مزایا و هم معایبی دارند که به آن اشاره خواهیم نمود.

طرح کیسه بوکس؛ در انواع و اقسام آن

کیسه بوکس - نایس لیستدر حالی که این کیسه بوکس‌ها با کیسه‌های بوکس معمولی شباهت‌هایی دارند، اما نکته قابل توجه در مورد کیسه‌های دیواری، شکل ظاهری و مستطیل بودن آن‌ها است.

از نظر ظاهری این کیسه بوکس‌ها بیشتر مشابه پدهای لگد زنی است. این کیسه بوکس‌ها به جای اینکه به وسیله‌ی زنجیر آویزان شوند، به دیوار پیچ می‌شوند، و احساسی شبیه به کیسه‌های ثابت را به فرد می‌دهند.

دومین جنبه قابل توجه در برخی از کیسه بوکس دیواری، داشتن قسمت فوقانی برجسته با چهار قسمت هدف است. از این قسمت برای تمرین ضربات سر استفاده می‌شود. سپس در هر طرف محلی تعبیه شده است که  فرد می‌تواند مشت بزند. پد هدفی نیز در قسمت پایین وجود دارد که امکان استفاده از تکنیک‌هایی از قبیل uppercuts را ممکن می‌سازد.

قسمت زیرین کیسه صاف و بسیار ضخیم است و می‌تواند برای مشت زدن به بدن یا زانوها استفاده شود. این که در برخی از کیسه بوکس‌های دیواری قسمت بالای کیسه به سمت بیرون تمایل دارد، ورزشکار را مجبور می‌کند بدن خود را به‌ نحوی  که با حریف واقعی مسابقه می‌دهد تنظیم نماید. به عنوان مثال با بالا و پایین بردن بدن، یا چرخیدن  به سمت پهلو هنگام پرتاب مشت به بدن، یا حرکت  مفصل ران به سمت داخل هنگام لگد زدن می‌تواند مسابقه با حریف واقعی را شبیه سازی‌ نماید.

به طور کلی، این کیسه بوکس‌های دیواری عملکرد فوق العاده‌ای دارند که می‌توانند خطوط بالای کمر حریف را شبیه سازی نمایند.

بهترین طرح‌های کیسه بوکس را ببینید!

انواع کیسه بوکس دیواری

این کیسه بوکس‌ها انواع مختلفی دارند. چهارگوش، نیم‌تنه، آپرکات و سه تکه از انواع این کیسه بوکس‌های دیواری محسوب می‌شود.

کیسه بوکس دیواری - نایس لیست

دوام و کیفیت

این واقعیت که کیسه بوکس دیواری به دیوار محکم شده است، به دوام آن کمک زیادی می‌کند. از آن‌جا که این کیسه‌ها به دیوار چسبیده‌اند و ثابت هستند، اصلا مهم نیست چقدر محکم به کیسه ضربه می‌زنید. تنها موردی که درباره‌ی این‌ کیسه بوکس‌ها می‌تواند شما را کمی‌ نگران‌نماید، ساییدگی و از بین رفتن رنگ این‌کیسه‌ها در اثر ضرباتی است که وارد می‌کنید. البته اگر دیواری که این کیسه‌ها را به آن نصب نموده‌اید خیلی مقاوم‌ نباشد نیز می‌توانید در مورد استحکام آن کمی‌نگران شوید. با این حال، تا زمانی که برای دیوار مشکلی ایجاد نشده و کیسه‌ی بوکس در دیوار ثابت است جای هیچ‌ نگرانی نیست.

کیسه بوکس مدل چرم + نظرات کاربران

مزایا و معایب کیسه بوکس‌های دیواری

ثابت بودن این کیسه بوکس‌ها هم مزایا و هم معایبی را به همراه دارد. با هم به بررسی این مزایا و معایب می‌پردازیم

پیشنهاد ویژه:  7 نکته برای خرید بهترین مت یوگا

مزایای کیسه بوکس دیواری

 • از آنجا که این کیسه بوکس‌ها ثابت هستند، پس از یک تمرین سخت و سنگین،  مجبور نیستید کیسه بوکس را دوباره سر جای خود قرار دهید.
 • قدرت ضربات شما به این کیسه‌ها آسیب نمی‌رساند
 • نیازی نیست خود را تنظیم کنید یا صبر کنید تا کیسه سر جای خود ثابت بماند. بلافاصله پشت یک ضربه می‌توانید ضربه‌ی بعدی را وارد کنید.
 • این کیسه بوکس‌ها جای بسیار کمی‌را اشغال می‌کنند و شما می‌توانید از این کیسه بوکس‌ها در منزل یا حتی آپارتمان نیز استفاده نمایید.
 • طراحی این کیسه بوکس‌ها بر اساس ارگونومی‌بدن ورزشکار انجام گرفته و مناسب استفاده برای تقویت ضربات دست و شانه است.

معایب کیسه بوکس دیواری

این‌ کیسه بوکس‌ها خیلی نمی‌توانند به واقعیت شبیه سازی شوند. زیرا مقاومتی غیر واقعی را برای شما ایجاد می‌نمایند. فردی که با آن مبارزه می‌کنید مانند این کیسه بوکس‌ها ثابت نیستند.

آنچه سابقه‌ی مسابقات بوکس نشان می‌دهد این است که مبارزانی که در عین ثبات طرف مقابل توانستند به مبارزه ادامه دهند، می‌توانند طرف مقابل را ناک اوت کنند در غیر این صورت حتما خود ناک اوت می‌شوند.

به عبارت ساده‌تر، ثابت بودن کیسه بوکس دیوار حس غیر واقعی از مسابقات را به فرد القا می‌کند. این امر به دلیل میزان هماهنگی چشم در روبرو شدن با کیسه بوکس است که در فرد ایجاد می‌کند. حریف شما هرگز تا این حد ثابت نیست. استفاده از این کیسه بوکس‌ها بیشتر شبیه به مسابقه با هدفی است که در حالت استراحت است. فراموش نکنید که  در میدان مبارزات ورزشی هیچ چیز ثابت نمی‌ماند.

کیسه بوکس‌هایی که کاربران خریداری کرده اند

 کاربردهای کیسه بوکس

صرف نظر از معایبی که ذکر شد، این کیسه بوکس‌ها فوق العاده مفید هستند و تا زمانی که این معایب را در نظر بگیرید، می‌توانید مزایای فوق العاده‌ای که ذکر شد بهره‌مند شوید.

تکنیک‌های استفاده از کیسه بوکس

قبلاً  نیز اشاره کرده‌ایم که  قسمت برآمده بالای کیسه بوکس دیواری اجازه تمرین بسیاری از تکنیک‌های ضربات از کنج را به شما می‌دهد. در حقیقت، این کیسه بوکس‌ها می‌توانند  بهترین گزینه در رابطه با تمرینات قسمت بالاتنه باشد.

توجه: برای ضربات زانو به سر، این یکی از بهترین انواع تجهیزاتی است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

 این کیسه دیواری‌های ثابت به شما امکان می‌دهد تا ترکیبی از تکنیک‌های مختلف را که  روی کیسه سنگین معمولی قابل تمرین نیستند، انجام دهید. همچنین به ورزشکار اجازه می‌دهد تا حرکات خاص را با سرعت کمتری تمرین‌ نماید. در حین انجام این حرکات دیگر نباید نگران  خارج شدن هدف باشید. حتی به علت وجود کاردیو تمرین با سرعت سریع  را نیز امکان پذیر می‌کند.

تکنیک uppercut

اصول اولیه همیشه در ورزشهایی که در رینگ انجام می‌شود بسیار مهم است. اما داشتن یک مبارز باهوش نیز بسیار مهم است. Uppercut، پانچ شانه و اورهند تکنیک‌های بسیار مفیدی هستند که می‌توانند باعث برتری شما نسبت به حریف بشوند و حتی می‌توانند نتایج  مبارزه را تغییر دهند.

کیسه بوکس‌های دیواری به ورزشکاران این امکان را می‌دهند تا از  مشت و آرنج و همچنین تکنیک‌های دیگر از زوایای مختلف استفاده نمایند. نیمه بالایی کیسه به عنوان هدف برای ضربات سر عمل می‌کند. مرکز مخروطی کیسه عالی‌ترین نوع برای تمرین زانو محسوب می‌شود. این کیسه به ورزشکار اطمینان می‌دهد  که از ضربات قدرتی زانو استفاده کند.

کلام آخر:

با وجود معایبی که در زمینه‌ی کیسه بوکس‌های دیواری ذکر شد، اما نمی‌توان از مزایای منحصر به فرد آن چشم‌پوشی کرد. به همین دلیل هنوز هم این کیسه بوکس‌های دیواری بهترین گزینه برای هر سالن ورزشی یا ورزشکاری است که تمایل به تمرینات سخت دارد یا سعی می‌کند گزینه‌های جدیدی را امتحان کند. این کیسه بوکس‌ها یکی از بهترین گزینه در انواع کیسه بوکس‌ها هستند. این کیسه بوکس‌ها می‌توانند برای  هر سطح مهارت و سبک جنگی برای بوکسورها سودمند باشد.

این‌ کیسه بوکس‌ علاوه بر قوی کردن مشت و ضربات شما برای کالری سوزی و خوش فرم کردن بالا و پایین‌تنه نیز بسیار مفید هستند. از این کیسه بوکس‌ها می‌توانید برای ورزش‌هایی مانند ورزش‌های رزمی، شمشیر بازی و آموزش‌های نظامی‌نیز استفاده نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4]

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام ممنونم از راهنماییتون، یسوال داشتم آیا کیسه بوکسای دیواری نصبشون رو همه دیوارها امکان پذیر هست؟

  1. سلام مهدیه، بله اگر دیوار استقامت داشته باشد امکان نصب وجود دارد و مشکلی پیش نخواهد آمد. با تشکر

  1. سلام مهدی جان، هر کدوم کاربرد های خاص خودشون رو دارن و برای افراد مختلف مناسب هستند. پیشنهاد میکنم مقاله 4 مدل بهترین کیسه بوکس که با آن حرفه ای می شوید را بخون تا حد زیادی بهت کمک میکنه. لینک مقاله: https://nicelist.ir/best-boxing-bag/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا